Crusader Kings 2

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Deneme Sürümü -
  • Boyut 388 MB
  • Version
  • Dil İngilizce
  • Firma Paradox
Crusader Kings II Ortaçağ Avrupa' sını konu edinmiş, geniş haritaların yer aldığı tek amacın kendi ülkenizi en güçlüsü haline getirmek olan gerçek zamanlı bir strateji oyunu.
Crusader Kings II Ortaçağ Avrupa' sını konu edinmiş, geniş haritaların yer aldığı tek amacın kendi ülkenizi en güçlüsü haline getirmek olan gerçek zamanlı bir strateji oyunu.

Öncelikle oyunun oldukça karmaşık ve zor bir yapıya sahip olduğunu belirtmek gerek. Fakat oyunun başlangıcında fikir edinmenizi sağlayacak bir bilgilendirme videosu izleyebiliyorsunuz.  Oyuna en erken 15 Eylül 1066' da başlayan ve 1453 tarihinde biten oyunda yine dilediğiniz tarihten başlayabiliyorsunuz. Oyunda size aktarılmak istenen şey bu dönemde Avrupa ülkelerindeki siyasal yapının nasıl bir entrika zinciri içinde yer aldığını anlatmak. Bu yüzden oyunda sadece Hristiyan devletleri veya aileleri yönetebiliyorsunuz. Yani oyunda Selçuklu' dan Osmanlı' ya kadar bütün Müslüman ülkeler mevcut ancak onları yönetme şansınız bulunmuyor. 

Oyunda farklı unvan seçenekleri var. Bunlar rütbe sırasına göre imparator, kral, dük ve kont. Oyunun hanedanlar üzerine kurulmuş bu yapısı oyunun her alanına yansıyor. Diplomasi ve entrika da bunlardan ikisi. Her iki konu da ülkeler arasında değil kişiler arasında yapılıyor. Yani farklı bir ülkeyle diplomasi yaparken o ülkenin derebeyi ile de görüşebiliyorsunuz ya da o ülkenin kralını çok severken kralın şansölyesine suikast düzenleyebiliyorsunuz.

Oyuna başladığınızda en büyük alana sahip Kutsal Roma İmparatorluğu' nu yönetiyor olsanız da sizin fiziksel olarak kontrol ettiğiniz yerler seçtiğiniz hanedanın liderine ait olan bölgeler. Dolayısı ile vergilerinizi buradan topluyor veya birimlerinizi burada oluşturup şehirlerinizi buralarda kurabiliyorsunuz.

Oyun her ne kadar karmaşık ve zor bir yapıya da sahip olsa kesinlikle denemesi gereken gerçek bir baş yapıt. Şimdiden iyi eğlenceler.
Daha Fazla Göster
Crusader Kings 2 indir